Obchody Jubileuszu 90-lecia SITPChem w Mościcach


W dn. 16 listopada br. uczczono obchody 90-lecia zrzeszania się inżynierów i techników przemysłu chemicznego w Tarnowie. Uroczystość ta była zorganizowana wspólnie z Dyrekcją Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie Mościcach na czele z Dyrektorem Krzysztofem Kołacińskim celem podkreślenia owocnej współpracy, która rozwija się od kilku lat.

Nasze święto zaszczycili liczni Goście w szczególności przedstawiciele władz miasta Tarnowa z Zastępcą Prezydenta Jadwigą Stankiewicz, Marian Ogrodnik – Dyrektor Zarządu Dróg  i Komunikacji w Tarnowie, Artur Puciłowski – Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty i Wychowania, Ks. dr Jacek Nowak – Proboszcz Parafii w Tarnowie-Mościcach, Barbara Brożek Czekańska – Prezes Towarzystwa Przyjaciół Mościc, byli Prezesi SITPChem Oddział w Tarnowie Wiesław Lach i Janusz Szymczak, Wiceprezesi Zarządu Grupy Azoty S.A. Józef Rojek i Artur Kopeć, Jan Wielgus – Przewodniczący Rady Osiedla, Tadeusz Szumlański – Prezes Fundacji im. Ignacego Mościckiego, Członkowie Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół ZST na czele z Wiesławem Zimowskim, nauczyciele i uczniowie ZST oraz cały Zarząd Oddziału SITPChem w Tarnowie. List okolicznościowy z okazji Jubileuszu wystosował Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A. Wojciech Wardacki.

Pierwsza część uroczystości to spektakl „Lubię wracać tam gdzie byłem już …” o pewnej historii związanej z przedwojennymi Azotami. Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów ZST pod okiem opiekunów: Marii Kaczor, Alicji Wiśniewskiej i Pawła Kality.

W drugiej części uroczystości, która odbyła się w pobliskiej Restauracji Kasyno, dr Marek Smoła przedstawił prezentację „90 lat Zakładów Azotowych” a Prezes naszego Stowarzyszenia Zbigniew Paprocki przybliżył zebranym rolę i działalność SITPChem.

Nasze spotkanie jest jednym z wielu działań mających na celu integrację środowisk Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego, Grupy Azoty S.A., Zespołu Szkół Technicznych i innych organizacji działających w Mościcach.

Zdjęcia z uroczystości dostępne są w galerii.

Print Friendly, PDF & Email